🔔
4
🔥 Arabam Ne Kadar Eder sayfası tekrar aktif.!!
🤗 Türkiye son depremler modülü yüklendi. İstediğiniz şehirdeki son depremlere bakabilirsiniz.
🔥 Tv Yayın Akışları Güncellendi.
🥰 Bu siteyi bilgisayar veya telefonunuzun anasayfasına yükleyebilirsiniz.
DOLAR
EURO
G.ALTIN
ÇEYREK
BiTCOiN
BENZiN
DiZEL
LPG
SON DAKiKA

HİSSE MALİYET HESAPLAMA MODÜLÜ

Toplam
Harcamanız
Bir Lot
Maliyetiniz
Toplam
Lot Sayınız
Örnek Alış:TL
Örnek Alış:TL
Örnek Alış:TL
🕐 SON YAPTIĞINIZ MALİYET HESAPLAMALARI
PARALOT SAYISIBİR LOT MALİYETİ

HiSSE MALİYETi NASIL DÜŞÜRÜLÜR?

Borsa'da yatırım yaparken almış olduğunuz hisseniz, sizin ilk maliyetinizi oluşturur. Aynı hisseden fiyatı düştükçe almaya devam ederseniz, düşüş doğrultusunda hisse maliyetinizde düşecektir.

Örneğin tanesi 10 liradan 100 lot hisse almışsanız.
10 TLX100 adet = 1.000 TL para ödemiş olursunuz ve 1 lot hisse maliyetiniz 10 lira olur. Almış olduğunuz hisse senedi fiyatının 5 liraya kadar düştüğünü varsayalım:

Eğer düştüğü sırada lot fiyatı 5 liradan 100 tane daha lot alırsanız. Toplamda 1 lot hisse maliyetiniz 7,5 TL olacaktır. Toplamda elinizde 200 lot var ve tamamına 1500 TL ödeme yaptınız. 1500/200=7.5 TL yapar ki bu artık sizin yeni 1 tane hisse senedi maliyetinizdir.

Bu durumda hisse senedinin lot fiyatı 8 TL'ye çıktığında satış yaparsanız kar elde etmiş olursunuz. Aslında ilk başta 1 lot hisse senedini 10 TL'ye almıştınız fakat daha sonra düşük fiyattan alarak ortalamanızı düşürdüğünüzden. Yeni maliyetiniz 7.5 TL olarak gerçekleşti.

Önemli: Yukarıda ki borsa hisse maliyet düşürme hesaplama sistemini kullanarak, hangi hissenin maliyetini ne kadar düşürebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Thyao maliyet düşürme, garan maliyet hesaplama, ykbnk, petkm, krdmd, kozal, eregl, akbnk, kozaa, sise, tuprs, asels, sahol, isctr, ekgyo, halkb, sasa, gubrf, bimas, kchol, froto, dohol, karsn, tskb, otkar, arclk, tkfen, tavhl, vakbn, toaso, kontr, tspor, pgsus, tcell, ttkom, vestl, isgyo, alark, hekts, ipeke, odas, indes, dardl, ecilc, aydem, enkai, hlgyo, zoren, angen, aksen maliyet hesaplama, banka hisseleri, sanayi hisseleri, şirket hisseleri, temettü dağıtımı, temettü hesaplama web sitesi.

BUGüN ALINABiLECEK DÖViZ HESAPLAMA
DOLAR
EURO
PARANIZTL
BUGüN ALINABiLECEK YAKIT HESAPLAMA
BENZiN
DiZEL
LPG
PARANIZTL
2022 TEMETTÜ ÖDEME TAKVİMİ 😍


🐇 Ödemelerini taksit şeklinde yapan şirket isimleri birden fazla görünmektedir.
😏 Temettü fiyatlarına tıklayarak panele ekleyebilirsiniz.